מי את? מגשימת חלומות או דורסת חלומות?

אני רוצה לדבר איתך על החלומות שלך.

מה את עושה איתם? האם הם נמצאים עמוק במגרה? כתובים באיזה מקום? קראת להם בשם? או שאת מהטיפוסים שאומרים "ריקי , כשיהיה לי זמן אתרגל יוגה,  אני רק צריכה לסדר לי את היום"  אולי את כמו חברה שלי מכחישת החלומות. לא מזמן היא אמרה לי משהו בסגנון " ריקי אני לא יודעת מה אני אוהבת" . תגידי את סתומה? איך אפשר לא לדעת מה את אוהבת? לחם את אוהבת? לישון את אוהבת? תטפסי עוד קצת בסולם הצרכים של מסלו ותפסיקי להיות דבילית .

כן, הדיביליות הזו שנקראת לחכות למישהו או למשהו שיקרה כדי שנגשים את החלומות שלנו. שניה עצירה: ברור, שהכל מאת השם יתברך, כל תזוזה, כל רגש וכל אמירה, זאת אמונה. אני לא יודעת להסביר למה זה כך  , יש בורא לעולם והוא האחד שאליו צריך לפנות . עם זאת, באף מקום לא כתוב שאת לא צריכה לבטא בקול את הרצון שלך.

עכשיו נחזור ביחד לאופי התלותי הזה , שנקרא לחכות למישהו שיעשה משהו עבורי. תמחקי את זה מהלקסיקון, ברגע זה. תעשי פעולה מטאפורית שאת מוחקת את המשפט הזה. אם את תחכי שיקנו לך ויביאו לך ויכינו לך משהו שאת ממש רוצה ולא תגרמי לזה לקרות ותזיזי את הטוכס המעוצב שלך, בהנחה שאת מתאמנת , אז הלך עלייך .

אתחיל בדוגמא פשוטה , כי כל  החלומות מתחילים משם: את רוצה לאכול היום צ'וקה. במקרה שלי את המנה הצמחונית. אבל את מתעצלת לנהוג חמש דקות או יותר לעבר הקניון הקרוב, כדי להגשים את התאוות שלך ולסגור חשבון עם הפלינג הרגעי שיש לך לאוכל מוכן, תעשייתי מלא סוכר מלח ונתרנים למינהם. מותר מידי פעם. עד כאן ברור? יופי. אם תחכי שמישהו יעשה את זה במקומך, ילך ויקנה לך ואין מישהו בנמצא ובסופו של יום לא תשביעי את רצונך במנה עתירת קלוריות יקרו כמה דברים:  או שתחליקי ותגידי , מחר גם כן יום. זה פשרה סבירה בעיניי ובתנאי שאת תגשימי אותה ולא תדחי שוב.  או שתאכלי יותר, או שתוציאי תעצבים על מישהו והכי מבעס, לא דאגת לעצמך את רואה את נורת הניאון הוורודה שמהבהבת מולך " לא דאגתי לעצמי"  למה? כי התעצלת?

נעבור לחלום פחות חומרי שגם יעלה לך פי כמה ממנת טופו סצ'ואן ובירה לקינוח. את חולמת לרוץ. כמה פעמים שמעתי את המשפט "יו, איך אני רוצה לרוץ",  ויש את המתנגדות "ריקי, את משוגעת אחרי מי את רודפת? " אם אחזור לחלק שבך שרוצה לרוץ, או לשחות אענה לך:  "תרשמי לקבוצת ריצה , מה הסיפור? תתירי ספקות ותלכי לאימון ניסיון . יש בשפע בראש העין ואשמח להמליץ ( משה דוד תתכונן 0502545250 , איילת שמש גם) . מה העניין לקבוע שיעור ניסיון?הוא חינם, משנה לך את השגרה שתעיפי אותה לעזאזל מידי פעם."

אני רוצה לספר לך מה יקרה אם לא תלכי לאימון נסיון של ריצה, פילאטיס, בוקסינג, יוגה. קודם כל תצאי פארשית מול הילדים שלך, כי את רק מדברת על מה שאת רוצה ולא מנסה להגשים, אז איך הם יגשימו? מי ילמד אותם מיומנות של דבקות במטרה ? תחשבי על זה ואולי את בכלל מאוהבת בבגדי ספורט כמו אחת הנשים בספר "השטן לובשת לולולמון" ותכלס את וספורט זה שני ניגודים? דרך החתחתים הזו שנמצאת רק בראש שלך, תגלה לך עוד כמה דברים על עצמך. חשוב לא?

יש לי דוגמא נוספת קלאסית בשבילך והיי, אני לא מנסה לשכנע פה, אולי קצת, כי נמאס לי לשמוע על נשים שמוותרות לעצמן ומגשימות חלומות של אחרים 'סמק. את חולמת לקנות תנור חדש שעולה הרבה כסף, כי את מהאלופות שגם עוגת שוקולד בחושה יוצאת לך "פינס" . בא לך על תנור בצבע כחול מטלי אבל הוא עולה כפול. נו תגידי לי מה תעשי עכשיו? א. תקני לבן  ב. תקני תנור קטן יותר שדומה לדגם שרצית או ג. תגשימי את החלום שלך למרות המחיר המופקע? אם לא ענית ג אני לא מדברת איתך !כי ויתרת לעצמך, ה1000 שח הנוספים יזרקו על משהו אחר ואת תמשיכי לחלום על הכחול העמוק המטלי במקום לקפוץ משמחה על הדגם הסופר משופר של התנור בכל פעם שתיכנסי למטבח.  

אני ברורה

?


אז איך תגשימי את החלומות שלך בשיטת RC*? תתחילי בקטן, בצ'וקה. זוכרת? או בתפריט לשבת שתמיד רצית שיהיה על השולחן ולא רק מה שכל האחרים מבקשים. דבר שני, תתפללי על זה ותהיי אופטימית ודבר שלישי, תתחילי בכמה חלומות ביחד, אני יודעת שזה פסיכי , אבל זה משמח  :-)  שבת שלום!

** Riki Carmel


תגובות